خطرناک بودن مصرف سیگار بعد کشیدن دندان عقل

بدون دیدگاه
بهترین دندانپزشک اصفهان | خطرناک بودن مصرف سیگار بعد کشیدن دندان عقل

۵ دلیل خطرناک بودن مصرف سیگار بعد کشیدن دندان عقل

مصرف سیگار بعد کشیدن دندان عقل : ۱-با سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی دندان های عقل ، ریسک می کنید آن هم از نوع عفونتی، پس از عفونت کردن لثه ها ، تب بالا و تورم و درد های دردناکی را تجربه خواهید کرد. حتی ممکن است با ترشحات زرد و سفید از قسمت عمل مواجهه شوید که بسیار دردناک خواهد بود .

۲-سیگار کشیدن فرایند بهبودی زخم لثه ایی که عمل شده است را کاهش می دهد بعداز عمل جراحی دندان های عقل تان لثه حالت شلی را به خود می گیرد و زمان مشخصی طول می کشد تا این شلی لثه بهبود یابد . اما اگر سیگار بکشید این فرایند را کاهش می دهید و ممکن است اثارات جبران ناپذیری را نیز شاهد باشید .

۳-سیگار کشیدن مکرر باعث ایجاد دردهای دردناک بر روی حفره خواهد شد. پس از استخراج دندان های عقل خود بطور کل جای خالی دندان های عقل خود درد خواهند کرد و می شود گفت که دردهای زیادی را تجربه خواهید کرد و افرادی که بیش از ۲۰ نخ سیگار در روز استفاده می کنند درد بیشتری را نسبت به افرادی که سیگار نمی کشند تجربه خواهند کرد .

بهترین دندانپزشک اصفهان | خطرناک بودن مصرف سیگار بعد کشیدن دندان عقل

۴-شما ممکن است با سیگار کشیدن منجر به از بین بردن لخته های خونی شوید.

پس از خارج کردن دندان عقل ، جای خالی آن ایجاد می شود و یقینا تجربه کرده اید که با کشیدن دندان خون زیادی جاری می شود و برای دندان عقل نیز اینگونه است و پس از سیگار کشیدن خون نسبتا زیادی جاری خواهد شد که برای بیمار خوشایند نخواهد بود . بعد از استخراج دندان از شما خواسته خواهد شد که به مدت ۳۰ دقیقه گاز پانسمان را در روی قسمتی که جراحی شده قرار دهید و دهانتان را باز نکنید و گاز پانسمان را در دهان خود بفشارید. این عمل به دلیل توقف کردن خونریزی صورت میگیرد و پس از این مرحله لخته های خون ایجاد می شوند. بعد از این مرحله پزشک معالج به شما توصیه هایی در این مورد را بیان خواهد کرد . البته این بدین معنا نیست که باید همواره شستشو ندهید و مسواک نزنید .

علاوه بر نکات بالا اگر شما پس از این عمل جراحی ، شروع به سیگار کشیدن نمایید یک خطر وصف نشدنی است و می تواند لخته های خونی را از بین ببرد و باعث خونریزی شدید شود که در این صورت به پزشک معالج خود رجوع نمایید .

تا چند ساعت بعد کشیدن دندان عقل نمیتوان سیگار مصرف کرد؟

۵- سیگار کشیدن می تواند منجر به عفونت های استئومیلیت (Osteomyelitis) و پریکورونال (Pericoronal) شود. اگر به سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی ادامه دهید ممکن است بر عملکرد جراحی موثر باشد. و شانس ایجاد عفونت در قسمتی که جراحی شده را افزایش می دهد و در گزینه های قبلی خواندید .


دکتر سید بهزاد آیت اللهی

دندانپزشک اصفهان و متخصص درمان ریشه اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر سید بهزاد آیت اللهی

شماره های تماس مطب دکتر سید بهزاد آیت اللهی


مطالب پیشنهادی :

ارتودنسی و بارداری

روش درمان عصب کشی دندان

کاهش درد بعد از عصب کشی

بیماریهای لثه در کودکان

عوارض احتمالی روکش کردن دندان

عفونت دندان عقل

پریودنتال چیست ؟

نوشتهٔ پیشین
پریودنتال چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت و بریج دندان برای چه کسانی مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

اطلاعات تماس دندانپزشک اصفهان

دکتر سید بهزاد آیت اللهی

جراح _ دندانپزشک

آدرس:
اصفهان ، خیابان سجاد، چهارراه سپهسالار ، ابتدای خیابان سپهسالار  (قائم مقام فراهانی)، ساختمان شیخ بهایی، طبقه 4، واحد 41

شماره تماس:
09140044624

031366052550313660525603136253340

صفحه اینستاگرام
www.instagram.com/dr.ayatollahi

آمار بازدید سایت

  • 0
  • 13
  • 308
  • 1,277
  • 12,499
  • 21,917
  • 11,926
  • فروردین ۲۸, ۱۴۰۰
فهرست