انجام کلیه خدمات دندانپزشکی اطفال در اصفهان توسط آقای دکتر سید بهزاد آیت اللهی با تخصص بالا و محیط زیبا برای کودکان انجام می شود.

دندانپزشکی اطفال اصفهان

۱. فلوراید تراپی

ژل حاوی فلوراید با غلظت بالا داخل یک قالب مخصوص قرار گرفته و روی دندانها گذاشته می شود . مدت درمان ۵ دقیقه برای هر فک می باشد . تکنسین درمان به کمک ساکشن بزاق کش کودک را زیر نظر دارد ، تا ژل فلوراید بلعیده نشود .

۲. شیار پوش (Fissur Silant )

داروی مخصوص فیشور سیلنت ( که شبیه یک کامپوزیت مایع می باشد ) داخل شیارهای عمیق اولین کرسی های دائمی ( دندانهای ۶ سالگی ) قرار می گیرد تا مانع پوسیده نشدن آنها شود . این اقدام پیشگیرانه نیاز به تراش دندان و تزریق بی حسی ندارد و اغلب برای هر دندان حدود ۵ دقیقه زمان می برد .

از سن ۷ تا ۱۲ سالگی قابل انجام است .(فقط برای دندان اولین کرسی بزرگ که هنوز پوسیده نشده باشد.)

۳. ترمیم کامپوزیتی پیشگیرانه (PRR)

Pereventive Resin Restoration

چنانچه اولین یا دومین دندانهای کرسی بزرگ دائمی دچار پوسیدگی بسیار مختصر شده باشند ، می توان بدون تزریق بی حسی پوسیدگی ها را حذف نمود و حفره را توسط کامپوزیت مایع پر کرد .

۴. ترمیم دندان شیری

این درمان با آمالگام و کامپوزیت شبیه دندانهای دائمی انجام می شود . زمانیکه یک دندان شیری دچار پوسیدگی شده باشد ، بعد از تزریق بی حسی ، پوسیدگی ها حذف شده و حفره پر می شود .

۵. پالپوتومی ( Palpotomy )

با پیشرفت پوسیدگی ها به تدریج درد مشروع می شود . اغلب موارد یک عصب کشی در حد تاج دندان شیری کافیست . کلیه موارد زنده داخل تاج تخلیه می شود و پس از آماده سازی حفره توسط زونالین ( به عنوان محافظ بافت زنده ریشه دندان ) و روی آن آمالگام پر می شود .

۶. پالپکتومی ( Palpectomy )

در صورتیکه درد دندان شیری همراه با تورم و جوش روی لثه باشد ، باید عصب کشی کامل تاج و ریشه انجام پذیرد. ریشه دندان شیری توسط ماده ای پر می شود که همزمان با تحلیل ریشه ها ، آن ماده هم جذب بدن شود.

۷.روکش استیل ( S.S Crown )

دندانهائی که تحت درمان عصب کشی قرار می گیرند ، اغلب نیاز به روکش دارند. روکش دندانهای شیری فلزی است و بدون نیاز به قالبگیری ، کار گذاشته می شود .

سوالات خود را در بخش نظرات و دیدگاه ها برای آقای دکتر ارسال کنید.

دکتر سید بهزاد آیت اللهی

جراح _ دندانپزشک

بهترین دندانپزشک اصفهان

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس، شماره تماس و …) به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست