از دیگر خدمات دکتر سید بهزاد آیت اللهی جرم گیری دندان در اصفهان می باشد، آقای دکتر در محیط خوب مطب و خوش رفتاری آماده ارائه خدمت جرم گیری دندان به عزیزان اصفهانی می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات و دیدگاه ها برای آقای دکتر ارسال کنید.

دکتر سید بهزاد آیت اللهی

جراح _ دندانپزشک

بهترین دندانپزشک اصفهان

جهت کسب اطلاعات تماس (آدرس، شماره تماس و …) به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

درباره جرم گیری دندان بهتر است بدانید که هیچ گونه دردی ندارد و رسوب  هایی که بر روی دندان جمع شده اند با استفاده از این اقدام به طور کامل از بین می روند. وجود جرم بر روی دندان می تواند به بوی بد دهان منجر گردد و در صورتی که اقدامی برای از بین بردن آنها صورت نگیرد  پوسیدگی های دندان  و بیماریهای لثه ای  را به دنبال خواهد داشت.

برخی روش های خانگی وجود دارد که می تواند گزینه ی مطلوبی برای جرم گیری دندان باشد. در صورتی که جرم های یاد شده حاد باشند در این صورت ضروری است که با استفاده از دستگاه های ویژه اقدام به جرم گیری دندان کنید.

بزاق دهان و همچنین میکروب های موجود در دهان از عوامل تشکیل جرم دندان می باشند. جرم گیری دندان در روزهای آغازی با توجه به این موضوع که لایه های ضخیمی از جرم ایجاد نشده است به آسانی قابل انجام است.

ولی اگر لایه های جرم دندان ضخیم باشد در این صورت ضروری است اقدامات جدی تری را در نظر بگیرید. افرادی که به طور جدی از سیگار و الکل استفاده می کنند به زودی به وجود جرم بر روی دندان ها مبتلا می شوند حتی مصرف بیش از حد قهوه و چای و نوشیدنی های رنگی نیز جرم روی دندان ها را تشدید می کند.

نحوه ی جرم گیری دندان

اگر جرم یاد شده حاد نباشد دندانپزشک از یک جرم گیر ساده و دستی استفاده می کند ولی در غیر این صورت از ابزارهای تخصصی در این زمینه استفاده می شود. دستگاه جرم گیر دندان در دندانپزشکی دارای نوک فلزی خاصی است که با حرکت چرخشی و ضربه بر روی جرم منجر به از بین رفتن جرم دندان می شود.

فواید

برخی افراد بر این باوراند که جرم گیری دندان منجر به آسیب دندانی می شود. این باور غلط است و جرم گیری دندان حداقل هر سال یک بار توسط متخصص ارتودنسی و یا دندانپزشکان توصیه می شود. این درمان در سال بیش از دو بار در بازه زمانی ۶ ماهه بیشتر نباید انجام شود.

زیرا در محیط دندان میکروارگانیسم های مختلفی وجود دارد. این میکروارگانیسم ها همراه انواع خوراکی ها به خصوص خوراکی های حاوی قند و کربوهیدارات به سطوح دندانی می چسبند. به مرور زمان این وضعیت منجر به ایجاد لایه های زرد و قهوه ای بر سطح دندان می شود. این لایه ها به نام پلاک میکروسکوپی به راحتی از روی دندان برداشته نمی شوند. پلاک های میکروسکوپی حتی با مسواک برقی و نخ دندان هم از سطح دندان جدا نمی شوند.

اگر این لایه های مضر پاکسازی نشوند عوارض گوناگونی برای  لثه ها و دندان ها ایجاد می کنند. لثه ها بر اثر جرم دندان ملتهب و قرمز می شوند. در صورت عدم پیشگیری بیمار دچار تحلیل لثه و استخوان و انحراف دندان می شود. در نهایت دندان لق می شود و از دست می رود.

با پرداخت هزینه نه چندان زیادی برای جرم گیری دندان، می توانید از این عوارض جلوگیری کنید. به علاوه هزینه های گزاف ترمیم دندان و لثه را متحمل نمی شوید.

فهرست